Egy automata öntözőrendszert meg kell tervezni. Ennek a legfőbb oka az egyenletes csapadékelosztás.
A másik a gazdaságosság és működőképesség. E kettő szorosan kapcsolódik egymáshoz. Ugyanis szeretnénk, hogy egyszerre minél több szórófej működjön, mivel így kevesebb zónából (körből) lehet kiépíteni a rendszerünket. Ez kevesebb csövet, mágnesszelepet, szerelési segédanyagot és kisebb vezérlőt jelent. Ezáltal kisebb lesz az anyagköltség. Ehhez viszont a megfelelő nyomáson minél nagyobb vízmennyiségre van szükség. Vezetékes (hálózati) víznél ez egy adottság, de kutaknál is van maximálisan kivehető mennyiségű víz és akkor még a szivattyú teljesítményével még nem is számoltunk. De mi fogunk!
Az árajánlat adáshoz szükség van egy rajzra az öntözendő területről. (Lehetőség szerint méretarányos ahol a méretarány 1:100, 1:50 vagy 1:200) Ha ez nem lehetséges akkor megteszi egy nem méretarányos rajz is. De mindkettőnél fontos, hogy minden méret legyen feltüntetve.
Cégünk foglalkozik úgynevezett „Csináld magad öntözőrendszer” telepítéssel, ahol az ügyfél saját kezűleg végzi el öntözőrendszere telepítését. Ehhez a következő lépésekre van szükség:
- Az öntözendő területről egy olyan rajz, amely minden olyan füves területet tartalmaz, amelyen öntözőrendszert szeretnénk.
- Vízadat: 3 bár nyomáson hány liter/perc vízmennyiség áll rendelkezése (amennyiben nem áll rendelkezésre ez az adat, kérésre külön díjazás ellenében biztosítunk egy műszert, amellyel lemérhető)
- Ezen adatok birtokában meg tudjuk tervezni az öntözőrendszert, amely hosszú ideig gondtalanul üzemel.
- Az árajánlat elfogadása után, szaküzletünkben a kész terv alapján végighaladunk a fontosabb munkafolyamatokon, minden felmerülő kérdést megválaszolunk, majd átadjuk a szükséges anyagokat az öntözőrendszer megépítéséhez.